ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3934299
*
nr 393 4299
Spegel
med hylla, höjd: 83
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 21:42:35
1
500 kr
23/1 14:12:16
2
400 kr
23/1 15:37:07
3
Vinnande bud
23/1 16:01:09
3
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 393 4299
Spegel
med hylla, höjd: 83
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 550 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/1 21:42:35 | 1 | 500 kr |
| 23/1 14:12:16 | 2 | 400 kr |
| 23/1 15:37:07 | 3 | Vinnande bud |
| 23/1 16:01:09 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



